Sport.pl

Odra Opole już pewna swego, Ruch Zdzieszowice i MKS Kluczbork wciąż walczą

Odra Opole jest już pewna gry w barażach o II ligę, z kolei Ruch Zdzieszowice i MKS Kluczbork wciąż walczą o utrzymanie statusu, odpowiednio: III i I ligowca. Oba zespoły mogą się do tych zadań bardzo mocno przybliżyć już w ten weekend.
MKS Kluczbork wciąż broni się przed degradacją z zaplecza ekstraklasy, a jest aktualnie na miejscu oznaczającym baraże. Wiadomo jednak, że biało-niebiescy na pewno już nie spadną bezpośrednio. Dlaczego? Skoro na dwie kolejki przed końcem mają tylko trzy punkty przewagi nad zagrożonym tym GKS-em Bełchatów? Ano dlatego, że przed ostatnią serią gier będą mogli sobie dopisać wygraną walkowerem 3:0 z Dolcanem Ząbki, a przy tym mają lepszy bilans bezpośrednich pojedynków z "brunatnymi".

Zresztą na drugim poziomie dawno nie było już takich emocji w dole tabeli. Co prawda ze zmagań wycofał się wspomniany Dolcan, a spadł już Rozwój Katowice, ale relegacją zagrożony jest nawet 10. w stawce Stomil Olsztyn. Tym bardziej, że zespół ten ugości dzielnie broniącą się przed spadkiem Pogoń Siedlce czyli team, który ma tyle samo punktów co nasz. Nasi piłkarze z kolei jadą do - również wciąż niepewnej swego losu - Chojniczanki Chojnice, wyprzedzającej ich zaledwie o dwa "oczka".

W pozostałych ważnych starciach Rozwój ugości bełchatowian, Olimpia Grudziądz podejmie Sandecje Nowy Sącz, z kolei Wigry Suwałki jadą do pewnej awansu Wisła Płock.

Wszystkie mecze na tym szczeblu rozpoczną się w niedziele o godz. 15. Dzień wcześniej natomiast o godz. 17 rozbrzmi pierwszy gwizdek we wszystkich spotkaniach grupy opolsko-śląskiej III ligi.

O ile grające - na ten moment - już o nic Odra Opole i LZS Piotrówka zmierzą się na wyjazdach z rezerwami Górnika Zabrze i Piasta Gliwice o tyle wciąż o utrzymanie bije się Ruch Zdzieszowice. Podopieczni Adama Noconia na stadionie przy ul. Rozwadzkiej spotkają się z BKS-em Stal Bielsko-Biała, która właśnie straciła szanse na awans. Z kolei największy rywal "Zdzichów" czyli GKS 1962 Jastrzębie czeka trudny wyjazd do Pniówka Pawłowice Śląskie.

Więcej o: