Sport.pl

Odra Opole, Ruch Zdzieszowice i MKS Kluczbork kończą walkę o punkty

Odra Opole swój ostatni mecz grupy opolsko-śląskiej III ligi rozegra już w piątek wieczorem, Ruch Zdzieszowice wyjdzie na boisko w sobotę, a rywalizujący na zapleczu elity MKS Kluczbork w ogóle nie wyjdzie na boisko. Pomimo, że to ostatnie kolejki ligowe z udziałem naszych najlepszych zespołów to ten sezon tak szybko może się jeszcze nie skończyć.
W przypadku ostatniej z wymienionych ekip sprawa jest o tyle ciekawa, iż już mogą sobie dopisać wygraną walkowerem 3:0 z Dolcanem Ząbki i na ten moment wyprzedzają Pogoń Siedlce co zapewnia im utrzymanie. Jeśli jednak zespół ten pokona w niedzielne popołudnie Chojniczankę Chojnice to podopiecznych Mirosława Dymka czekają baraże z czwartą ekipą trzeciego poziomu. A może to być ktoś z trójki: Wisła Puławy, GKS Tychy lub Siarka Tarnobrzeg. Te mecze zaplanowano na weekend 11-12 czerwca oraz środę 15 czerwca.

W tym samym czasie Odrę czekają baraże z mistrzem grupy pomorsko-zachodniopomorskiej: Vinetą Wolin lub GKS-em Przodkowo. Na razie podopieczni Jana Furlepy wyjdą na boisko dzień wcześniej niż wstępnie planowano. Tym samym zagrają w piątek o godz. 20, kiedy to na stadionie przy ul. Oleskiej stawi się Skra Częstochowa.

Wciąż o utrzymanie martwić się musi Ruch Zdzieszowice. Może być tak - w związku z rozstrzygnięciami w II lidze i tym z których województw spadną ekipy - że podopieczni Adama Noconia utrzymają się bez konieczności wygrania w sobotę na boisku GKS-u 1962 Jastrzębie. Jako, że team ten wyprzedza nasz o jeden punkt to jednak lepiej pokusić się o taki wynik, to potem może tej zdobyczy zabraknąć.

Więcej o: