W Zaksie trwają pracę nad składem i ... sztabem trenerskim

Chociaż okno transferowe w PlusLidze trwa już od dawna, to działacze Zaksy Kędzierzyn-Koźle cały czas nie próżnują. Niedawno zakontraktowany został nowy siatkarz, a teraz z klubu odejdzie zawodnik z jego pozycji. Do tego odszedł drugi trener, a Marcin Możdżonek przedłużył kontrakt.
Oskar Kaczmarczyk, dotychczasowy asystent Sebastiana Świderskiego, nie daje już bowiem rady łączyć obowiązków drugiego trenera klubowego i statystyka kadry z życiem prywatnym. Dlatego też na tym stanowisku zastąpi go Michał Chadała, który ostatnio pracował jako trener Młodej Zaksy. Jako zawodnik reprezentował Polskę podczas mistrzostw świata i Europy oraz w Lidze Światowej. Największe sukcesy klubowe notował natomiast w Mostostalu i Skrze Bełchatów. Z zespołami tymi po trzy razy zdobywał złoty medal ligi krajowej oraz walczył o najwyższe cele na arenie międzynarodowej. Grał także w AZS-ie Częstochowa, włoskim Com Cavi Napoli, AZS-ie Olsztyn i Gwardii Wrocław. Siatkarskiego abecadła uczył się natomiast w Avii Świdnik.

Z kolei Kaczmarczyk na stronie klubu zamieścił krótkie oświadczenie: "Decyzję, niezwykle trudną, podjąłem w trosce o moje zdrowie, swoją rodzinę oraz interesy Zaksy. Sześć kolejnych lat spędzonych w systemie Klub-Reprezentacja Polski spowodował, że nie jestem w stanie dalej pracować tak samo jak to było to do tej pory, a tego nie jestem w stanie zaakceptować. Jestem po prostu zmęczony, bez motywacji dlatego proszę Was o zrozumienie. Słowa klubowego hymnu mówią o tym, że Zaksa zawsze gra na maksa, a ja na dzień dzisiejszy nie jestem w stanie tego zrobić. Dziękuje Pani Prezes za zrozumienie i zaakceptowanie mojej decyzji, dziękuje Sebastianowi za zaproszenie mnie do swojego projektu, każdemu z członków sztabu, zawodnikom i Wam kibicom. Chwile jak ta załączona na zdjęciu będą na długo w mojej pamięci choć głęboko wierzę, że jeszcze wszystko przed nami! Dziękuje za wszystko, trzymam mocno kciuki za nadchodzący sezon" - napisał niedawny asystent Świderskiego.

Tymczasem na kolejny sezon z klubem pozostanie Marcin Możdżonek. Rosły środkowy gra już w Kędzierzynie-Koźlu dwa lata i przez ten czas zdobył z naszą drużyną dwa Puchary Polski oraz srebro PlusLigi.

Natomiast z klubem pożegnał się Wojciech Ferens. Ten młody przyjmujący zostanie jednak wypożyczony na rok do innego zespołu z polskiej elity. Mierzący 194 cm gracz zasili bowiem na rok barwy BBTS-u Bielsko-Biała, a po tym okresie, powróci do Zaksy. Przypominamy, iż Ferens z kędzierzynianami podpisał kontrakt w maju 2013 roku i zdołał z naszym klubem wywalczyć Puchar Polski. Wcześniej przez trzy lata grał dla AZS-u Olsztyn i Czarnych Radom. Wielokrotnie powoływany był do młodzieżowych reprezentacji Polski. W 2009 roku zdobył czwarte miejsce na mistrzostwach Europy kadetów, a niespełna 12 miesięcy temu srebro Uniwersjady w Kazaniu.