Siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle mają trzy dni wolnego, a w niedzielę jadą do Francji

Trzech zawodników Zaksy: Marcin Możdżonek, Paweł Zagumny i Paweł Zatorski w czwartek zakończyło zgrupowanie reprezentacji Polski w Bełchatowie, a już w niedzielę udadzą się na kolejne do francuskiego Capbreton.
Przez ostatni tydzień siatkarze reprezentacji przebywali w Bełchatowie na pierwszym zgrupowaniu przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się w naszym kraju. Podopieczni trenera Stephane'a Antigi nie mogli ćwiczyć w Spale, gdzie zazwyczaj mieli zgrupowania, ze względu na obóz piłkarzy ręcznych. Ostatecznie wybrano więc nieodległy Bełchatów. - Warunki do trenowania mieliśmy idealne - mówi Antiga. - Mistrzostwa świata są imprezą priorytetową i musimy być na nią dobrze przygotowani. Tym bardziej że zawody odbywają się w Polsce, czyli zagramy przed własną publicznością.

Teraz siatkarze mają trzy dni wolnego, a w niedzielę pojadą do Francji na kolejny obóz. Tam będą przebywać do 2 sierpnia, dwa dni później zacznie się kolejne zgrupowanie w Spale, a później biało-czerwonych czeka jeszcze występ w Memoriale Huberta Wagnera w Krakowie i powrót do Spały na ostatnią część przygotowań do mundialu. Pierwszy mecz mistrzostw świata Polacy rozegrają 30 sierpnia z Serbią na Stadionie Narodowym.

Na zgrupowanie do Francji pojedzie 15 zawodników, wśród nich będą wspomniani Możdżonek, Zagumny i Zatorski, a także Rafał Buszek, Fabian Drzyzga, Krzysztof Ignaczak, Karol Kłos, Dawid Konarski, Michał Kubiak, Bartosz Kurek, Mateusz Mika, Piotr Nowakowski, Michał Winiarski, Mariusz Wlazły i Andrzej Wrona. Warto dodać, że w sztabie reprezentacji są jeszcze trzej ludzie związani z Zaksą: statystyk Oskar Kaczmarczyk oraz fizjoterapeuci Paweł Brandt i Remigiusz Koteluk.

Dodatkowo do dyspozycji trenera Antigi pozostaje jeszcze siedmiu graczy rezerwowych, wśród nich są m.in. Grzegorz Bociek, Michał Ruciak i Łukasz Wiśniewski.

Więcej o: