Zaksa pokonała Stal i sięgnęła po Superpuchar Opolszczyzny

Pierwszym trofeum, w jakby nie było nowym już sezonie, mogą pochwalić się siatkarze Zaksy Kędzierzyn-Koźle. Wszystko dzięki temu, iż w rywalizacji o Superpuchar Opolszczyzny pokonali Stal Nysa
W trzeciej edycji tych zmagań wyżej notowani kędzierzynianie zwyciężyli bowiem bez straty seta i tym samym zrewanżowali się za zeszłoroczną porażkę po tie-breaku. A do tego w historii tejże rywalizacji wyszli na prowadzenie 2:1, gdyż w pierwszym tego typu meczu również wygrali do zera.

A co ważne, spotkanie w Niemodlinie przeprowadzone zostało również w ramach III Memoriału im. Leszka Opałacza, dziennikarza sportowego, który przez wiele lat popularyzował sport na Opolszczyźnie, a po długiej chorobie zmarł w styczniu 2012 roku.

Jeśli chodzi o sam mecz, to był on bez większej historii. Wyrównana walka toczyła się tylko na początku inauguracyjnego seta, gdy wynik oscylował na granicy remisu. Od stanu 8:7 dla podopiecznych Sebastiana Świderskiego zaczęli oni jednak pomału, acz sukcesywnie budować przewagę. I o ile jeszcze przez pewien czas szło im to dosyć opornie (17:14), o tyle w końcowych fragmentach seta nie dali już rywalom szans, zwyciężając do 18.

W kolejnych dwóch odsłonach trójkolorowi kontynuowali dobrą grę i za każdym razem szybko osiągali sporą przewagę, systematycznie ją powiększając.

Warto odnotować, iż w Zaksie zabrakło Marcina Możdżonka, Pawła Zagumnego oraz Pawła Zatorskiego, którzy aktualnie walczą w siatkarskich mistrzostwach świata.