Sport.pl

Reprezentacja Polski siatkarzy Zaksą stoi

Aż 10 siatkarzy związanych obecnie lub w przeszłości z Zaksą Kędzierzyn-Koźle otrzymało powołania do szerokiego składu reprezentacji Polski na europejski turniej kwalifikacyjny do przyszłorocznej olimpiady. W tym gronie zwracają uwagę przede wszystkim trzy nazwiska.
Rzecz jasna chodzi tu o byłego już gracza kędzierzynian Pawła Zagumnego, który jakiś czas temu ogłaszał definitywny koniec reprezentacyjnej kariery (rozgrywający aktualnie występuje w AZS-ie Politechnika Warszawska), oraz o Grzegorza Boćka i Łukasza Wiśniewskiego. Środkowego w kadrze nie było jakiś czas, z kolei atakujący wraca do niej po wygranej długiej walce z chorobą.

W gronie 22 zawodników, którzy zyskali uznanie w oczach Stephana Antigi są jeszcze kolejni obecnie występujący w Kędzierzynie-Koźlu gracze: przyjmujący Rafał Buszek, atakujący Dawid Konarski i libero Paweł Zatorski oraz byli jej przedstawiciele: dwóch atakujących Bartosz Kurek (dziś Resovia Rzeszów) i Jakub Jarosz (Łuczniczka Bydgoszcz), środkowy Marcin Możdżonek (Cuprum Lubin) i libero Piotr Gacek (Lotos Trefl Gdańsk).

Do tego statystykiem kadry jest Oskar Kaczmarczyk, a fizjoterapeutą Paweł Brandt.

Co ciekawe francuski szkoleniowiec podał nazwiska już w poniedziałek, ale dopiero w czwartek po południu zatwierdził je Polski Związek Piłki Siatkowej. - Kto został wyznaczony dowiedział się od razu od trenera, ale do tego czasu nie mogliśmy nic zdradzać - tłumaczył Zatorski.

A grono powołanych uzupełnią pięciu przyjmujących: Michał Kubiak, Mateusz Mika, Artur Szalpuk, Aleksander Śliwka, Wojciech Żaliński, po trzech rozgrywających: Fabian Drzyzga, Grzegorz Łomacz, Paweł Woicki i środkowych Mateusz Bieniek, Karol Kłos, Andrzej Wrona oraz libero: Damian Wojtaszek.

Turniej rozegrany zostanie w Berlinie, w terminie 5-10 stycznia 2016 roku. Rywalami biało-czerwonych w grupie będą kolejno Serbia, Belgia i gospodarze. W drugim zestawieniu natomiast zagrają Bułgaria, Finlandia, Francja i Rosja. Z niemieckich zmagań awans do Rio de Janeiro uzyska najlepsza drużyna, a dwie następne przejdą do barażów interkontynentalnych.

Pierwsza część zgrupowania przed wyjazdem do stolicy naszych zachodnich sąsiadów rozpocznie się 21 grudnia w Spale i potrwa do 2 stycznia 2016 roku z krótką przerwą świąteczną.

Więcej o: