Gwardia Opole i... Olimp Grodków namieszają w Pucharze Polski?

Aż dwie drużyny może mieć Opolszczyzna w ćwierćfinale Pucharu Polski w piłce ręcznej. Zarówno Gwardia Opole, jak i Olimp Grodków trafiły bowiem na rywali w swoim zasięgu.
Obydwie podczas losowania 1/8 finału rozgrywek uniknęły przede wszystkim możnych polskiego szczypiorniaka. I tak 11 grudnia gwardziści zagrają na wyjeździe z KPR-em Legionowo, czyli z zespołem, który już w tym sezonie pokonali, i to w jego hali (29:26), a Olimp podejmie innego I-ligowca: KS Meble Wójcik Elbląg. Ekipa ta występuje w drugiej grupie zaplecza elity i podobnie jak nasza drużyna jest tam typowym średniakiem.

Warto zwrócić uwagę, iż jedyny II-ligowiec w tym gronie - AZS Zielona Góra (rywalizujący na co dzień w grupie choćby z trójką z naszego województwa: OSiR Komprachcice, ASPR Zawadzkie i Orlik Brzeg) - zagra z hegemonem polskich parkietów, ekipą Vive Targi Kielce. To pokazuje, że warto się zastanowić nad udziałem w przyszłorocznej edycji rozgrywek. Taki pojedynek przecież to ogromna gratka dla fanów szczypiorniaka.

Co warte podkreślenia, Gwardia jako zespół z Superligi udział w trzeciej rundzie PP miała zapewniony z urzędu, z kolei grodkowianie musieli się przebijać od najniższego szczebla. Na inauguracje zmagań podopieczni Zdzisława Zielonki odprawili faworyzowany Viret Zawiercie 40:32, a wczoraj wyeliminowali Anilanę Łódź 29:19. Do wygranej poprowadził ich zdobywca aż 10 bramek Michał Piech, a mocno wspierał go Tomasz Biernat, kończąc mecz z sześcioma trafieniami. Co ciekawe, jedno dołożył także golkiper Tomasz Wasilewicz, skutecznie egzekwując rzut karny. Poza nimi barw grodkowian bronili również: Fiodor, Olichwer - M. Biernat 3, Chmiel 3, Górny 2, Żubrowski 2, Dziurgot 1, Smoliński 1, Bujak, Kolanko, Ogorzelec, Urban.

Przypomnijmy, iż w ćwierćfinale drużyny walczyć będą już systemem mecz i rewanż (26.02 i 5.03.2014 r.), a lepszy z pary zapewni sobie udział w prestiżowym Final Four. Jak na razie Gwardia zagrała w nim tylko raz.