Sport.pl

Wielkie testowanie w Gwardii Opole [ZDJĘCIA]

We wtorek od rana w hali Gwardii Opole trwały testy piłkarzy ręcznych. Nie weryfikowano jednak przydatności do drużyny rzeszy nowych zawodników, a sprawdzano, w jakiej formie są obecni gracze naszego zespołu.
Nowy szkoleniowiec Rafał Kuptel przyglądał się bowiem swoim podopiecznym podczas testów wydolnościowych, a badania na zlecenie klubu przeprowadził Maciej Bagrowski, profesjonalny trener przygotowania motorycznego. To m.in. na ich podstawie sztab szkoleniowy dokona ostatecznego wyboru kadry na sezon 2014/2015. Warto w tym miejscu odnotować, iż asystentem Kuptela mianowany zostanie najprawdopodobniej Michał Skórski, który wcześniej pracował m.in. w Płocku, jako trener rezerw i drużyny młodzieżowej

Przypomnijmy, iż pewni gry w Gwardii są już na pewno szczypiorniści z Bałkanów: Vladimir Bozić, Filip Scepanović, Nenad Zeljić, a także Adam Malcher, Adam Ciosek, Remigiusz Lasoń oraz Wojciech Trojanowski i Mateusz Jankowski. Klub chce również przedłużyć umowy z Jakubami Kłodą i Płócienniczakiem, Pawłami Prokopem i Swatem oraz z Wojciechem Knopem. Do zespołu mają dołączyć również najzdolniejsi juniorzy.

Nowym zawodnikiem Gwardii zostanie z kolei Sebastian Rumniak. 29-letni szczypiornista jest leworęczny, a jego pozycja to prawe rozegranie. Ostatnio przywdziewał barwy Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Grał także w Wiśle Płock, z którą zdobył cztery mistrzostwa i dwa wicemistrzostwa Polski oraz trzy puchary kraju. Jest wychowankiem drużyny Vambresia Wąbrzeźno. Ma za sobą również występy w takich zespołach jak Azoty Puławy, Warmia Olsztyn, Powen Zabrze, Nielba Wągrowiec. Swego czasu ocierał się o grę w reprezentacji Polski. 

Dużo mówi się również o powrocie do drużyny Bogumiła Barana, który abecadła szczypiorniaka uczył się właśnie w Opolu.

Więcej o: