Gwardia już nie zagra sparingu w Opolu

Pomimo wcześniejszych zapowiedzi nie dojdzie do meczu towarzyskiego pomiędzy Gwardią Opole a Olimpią Piekary Śląskie. Pojedynek zaplanowany na środowe popołudnie w hali przy ul. Kowalskiej został odwołany, ale nie z winy gospodarzy.
- Przedstawiciel tamtego klubu zadzwonił do nas i powiedział, że niestety, ale nie mogą przyjechać - wyjaśnia prezes gwardzistów Janusz Maksym.

Wynika z tego, że kibice naszej drużyny nie zobaczą już w akcji swoich pupili aż do inauguracji sezonu, która nastąpi 13 września. W planach opolanie mają bowiem jeszcze wyjazdowy sparing w najbliższą sobotę z Zagłębiem Lubin oraz turniej w Legionowie. Tam w końcówce sierpnia podopieczni Rafała Kuptela zmierzą się z miejscowym KPR-em, Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski i Warmią Olsztyn. - To by było na tyle. Więcej spotkań kontrolnych nie planujemy - zaznacza Maksym.

Przypomnijmy, iż opolanie mają za sobą pięć test-meczów: pokonali czeskiego ekstraligowca HBC Jicin oraz dwukrotnie Olimp Grodków i ponieśli porażki z występującymi w Superlidze Chrobrym Głogów i Zagłębiem Lubin.