Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd jak zwykle w gwiazdorskiej obsadzie [ZOBACZ]

W sobotę i w niedzielę w podkędzierzyńskim Zakrzowie odbędzie się XVI edycja Lewada Art Cup, czyli Jeździeckich Mistrzostw Gwiazd. Jak co roku z tej okazji przyjedzie do nas czołówka polskich artystów - miłośników koni.

Nowości Art Cupu 2013

W programie zaszło kilka zmian, a celebryci po raz pierwszy wezmą udział w aż czterech konkurencjach jeździeckich: ujeżdżeniu, skoków przez przeszkody, powożenia zaprzęgami co jest nowością w konkursie western riding.

Zabraknie z kolei pokazu pirotechnicznego i koncertów, ale za to wstęp na zawody będzie bezpłatny. Dodatkowo wśród imprez towarzyszących znalazły się m.in. "Gotuj z Gwiazdą po opolsku" oraz turniej polo.

Sobotnia część Art Cupu rozpocznie się o godz. 14, a zakończy około 19. Z kolei w niedzielę początek zaplanowano na godz. 11.30, a zakończenie około godz. 17.

Zobacz kto przyjedzie w tym roku do Zakrzowa.

Daniel Olbrychski

Jeden z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorów, zdecydowanie największa gwiazda tegorocznego Art Cupu. Znany miłośnik jeździectwa, nieraz grał zresztą role, w których musiał popisywać się swoimi umiejętnościami. Stały bywalec zakrzowskiej imprezy.

Emilia Krakowska

Prawdziwa "Pierwsza Dama" Art Cupu i gość honorowy imprezy. Nic dziwnego, pełni bowiem w niej funkcję niejako reprezentacyjną, bierze udział w oficjalnym rozpoczęciu (na zdjęciu podczas ubiegłorocznego otwarcia Art Cupu), pozuje do licznych zdjęć z zaproszonymi gośćmi i publicznością. Bo choć ostatnio rzadziej można ją zobaczyć na ekranie, popularnością wciąż przewyższa swoich młodszych kolegów i koleżanki.

Karol Strasburger

Nie ma chyba w Polsce osoby, która nie kojarzy tego aktora i jego żartów z Familiady. I nic dziwnego, wszak program ten prowadzi już od prawie 20 lat. Mało kto wie, że w młodości uprawiał również gimnastykę, a nawet występował w... cyrku. Interesuje się także gotowaniem, wydał książkę kucharska, a w tym roku w Zakrzowie będzie miał okazję pokazać swoje umiejętności. Będzie bowiem nadzorował wspomniany konkurs "Gotuj z Gwiazdą po opolsku".

Agnieszka Perepeczko - prawdziwa gwiazda! Międzynarodowa Diwa! Uwierzylibyśmy, gdyby nie zdjęcie na trawce niczym miłośniczka festynów. Agnieszka Perepeczko - prawdziwa gwiazda! Międzynarodowa Diwa! Uwierzylibyśmy, gdyby nie zdjęcie na trawce niczym miłośniczka festynów. FORUM/Marcin Dlawichowski

Agnieszka Fitkau-Pepereczko

Kibice, którzy przyjeżdżają na mistrzostwa gwiazd mogą ją podziwiać w akcji niemalże co roku, jest bowiem stała bywalczynią imprezy. Z drugiej strony aktorka w Zakrzowie nieraz więcej czasu spędza na rozdawaniu autografów, pozowaniu do zdjęć czy rozmowach z widzami niż na koniu. Taka jest jednak cena popularności.

Andrzej Grabowski na scenie przy ratuszu Andrzej Grabowski na scenie przy ratuszu fot. Michał Bedner / Agencja Gazeta

Andrzej Grabowski

Aktor, a ostatnio także wzięty kabareciarz, znany zwłaszcza z roli Ferdka Kiepskiego. W Zakrzowie z pewnością poza jeździectwem będzie czarował publiczność własnie swoim poczuciem humoru.

Gwiazdy w Zakrzowie Gwiazdy w Zakrzowie Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta

Jacek Rozenek

Aktor, znany także z podkładania głosu w filmach, serialach, a nawet grach komputerowych, trener biznesu, coach z zakresu technik zarządzania, wykładowca Wyższej Szkoły im. Leona Koźmińskiego. W Zakrzowie pokazuje zawsze swoją inna twarz, bryluje w konkursach jeździeckich, w których zawsze plasuje się w czołówce.

Henryk Sawka

Popularny rysownik znany jest także z zamiłowania do koni i sportu jeździeckiego. Podczas Art Cupu - wraz z bratem Jerzym - w pełni to zresztą potwierdzają na parkurze.

Bogdan Kalus

Aktor znany szerszej publiczności z roli Hadziula w popularnym serialu Ranczo to kolejny stały bywalec naszej jeździeckiej imprezy. W Zakrzowie imponuje widzom nie tylko poczuciem humoru, ale i swoimi umiejętnościami jeździeckimi.