Przeżyj sobotę na sportowo. Zobacz co się dzieje w Opolu

Tylu sportowych atrakcji, które czekają na wszystkich w sobotę na terenie całego miasta, nie było już dawno. Jest ich tak wiele, dlatego też każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Wszystko w ramach Dni Opola i Dni Otwartych Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji i w związku z tym wstęp na wybrane obiekty jest darmowy.
Opolską pływalnię czeka wymiana wody Opolską pływalnię czeka wymiana wody Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Baseny

W określonych godzinach będzie można bezpłatnie wejść na obydwa baseny. Ilość miejsc jest jednak ograniczona, dlatego też decydować będzie kolejność wejścia na pływalnię. I tak w Akwarium można popływać za darmo przez cały dzień poza czasem między godz. 15 a 16. Z kolei Wodna nuta otwarta w ten sposób będzie od godz. 6 do 15.

Wielkie Ślizganie na Toropolu Wielkie Ślizganie na Toropolu fot. Nikodem T. Jacuk / Agencja Gazeta

Lodowisko

Takie sama zasady obowiązywać będzie na lodowisku Toropol, gdzie o godz.: 14.30, 16.30, 18.30, 20.15 będzie można przez 60 minut korzystać z darmowych ślizgawek. Warto tym bardziej, że z lodowiska będzie można skorzystać w tym sezonie po raz ostatni

Rolki

W Parku Nadodrzański przy Bulwarach im. Karola Musioła o godz. 12 rozpocznie się Piknik rolkowy. W programie m.in. warsztaty rolkowe przy muzyce, nauka podstaw jazdy oraz elementów jazdy freestyle, pokazy slalomu i ewolucji na rolkach, konkursy i zabawy dla najmłodszych oraz wiele niespodzianek. Co ważne będzie możliwość wypożyczenia rolek.

Mecz Wolverines Opole - Devils Wrocław Mecz Wolverines Opole - Devils Wrocław fot. Aleksandra Koszyk/Agencja Gazeta

Lekkoatletyka... i nie tylko

Sporo atrakcji także na stadionie lekkoatletycznym im. Polski Olimpijczyków znajdującym się przy ul. Sosnowskiego. W godz. 9-21 będzie można poćwiczyć za darmo w znajdującym się tam Klubie Fitness ?Olimp?. O godz. 10 rozpoczną się testy sprawnościowe (zwinność, gibkość, wytrzymałość, szybkość, skoczność, siła), które poprowadzą Katarzyna Jędrzejewska i Konrad Owczarek, Waldemar Pogrzeba. Od 12.30 do 13.30 crossfit, a o 14 pokaz futbolu amerykańskiego w wykonaniu przedstawicieli Wolverines Opole

Tomasz Copik zdobył jedynego gola dla Odry Tomasz Copik zdobył jedynego gola dla Odry Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta

Piłka nożna

O godz. 10 w Centrum Sportu przy ul. Wandy Rutkiewicz rozpocznie się III turniej piłki nożnej na rzecz laryngektomowanych o puchar prezesa opolskiej izby lekarskiej w którym  zmierzą się drużyny lekarzy, pracowników MOSiR-u i dziennikarzy Radia Opole.
Rozegrany zostanie także turniej drużyn juniorskich, w którym zagrają zawodnicy Cracovii Kraków, MKS MOSIR Opole, drużyna szkolna Gimnazjum Jezuickiego z Krakowa oraz drużyna z Domu Dziecka w Kędzierzynie ? Koźlu. Zawodnicy z Kędzierzyna zagrają w imieniu Laryngektomowanych.        
Dodatkowymi atrakcjami będą również występ zespołu Doktor Bend, pokaz symulacji wypadku z pierwszą pomocą prowadzoną przez wicemarszałka Romana Kolka, pokaz Capoeiry.

Modele pływające

O godz. 18 rozpoczną się pokazy modeli pływających, będących wiernymi kopiami łodzi, które kiedyś pływały i pływają nadal. Modele, które będą prezentowane na stawku Barlickiego można podzielić ze względu na wiek (junior, senior) oraz na wielkość (A, B, C).
Pokaz bezpłatny.

Festiwal tańca

Na Rynku w godz. 12-16 trwać będą pokazy i nauka różnego rodzaju tańców, które podzielone zostały na bloki: blok tańca brzucha, blok karaibski (salsa, bachaty, merengue, rueda de casino, latino show) blok contemporary  (jazz, modern, show dance), blok street dance (hip-hop, popping, breakdance), blok tańca folklorystycznego (pokazy polskich tańców narodowych, tańca irlandzkiego, pokazy tap dance itp.).
Zaplanowany jest też turniej tańca ulicznego, który zostanie rozegrany w trzech kategoriach: breakdance, hip-hop oraz popping. Mogą w nim wziąć udział wszyscy chętni.

Oby dziś kibice naszych klubów mieli powody do radości Oby dziś kibice naszych klubów mieli powody do radości Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Ligowe emocje

Warto także pamiętać o spotkaniach ligowych. Wszak o godz. 16 na stadionie przy ul. Oleskiej rozpocznie się mecze Odry z UKP Zielona Góra, a o godz. 18 Gwardii z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski. W obu wypadkach wstęp na obiekty jest płatny.
Z kolei za darmo będzie można towarzyski mecz w hali przy ul. Pułaskiego w którym siatkarki SMS-u LO2 podejmą reprezentacje AZS-u Opole z lat 1989-2005. Początek o godz. 16.