Upały najbardziej dały się we znaki... sportowcom [ZDJĘCIA]

Wysokie temperatury doskwierają chyba wszystkim, ale co dopiero mają powiedzieć sportowcy, którzy muszą grać niezależnie od warunków atmosferycznych, upału, a dodatkowo często w pełnym słońcu i ciężkim sprzęcie?

Piłkarze - sędzia przerywa mecz

W sobotę na murawie stadionu przy ul. Oleskiej temperatura sięgała około 30 st. C i nic dziwnego, że pojedynek Odry Opole z Ruchem Zdzieszowice nie był porywającym widowiskiem. Na szczęście momentami zawodników schładzał lekki wiaterek, a na ich korzyść działają także przepisy, bo zgodnie z nimi w połowie każdej części gry, sędzia zarządza przerwę na uzupełnienie płynów.

Żużlowcy - na szczęście bieg to tylko 60 sekund

Jeszcze gorzej upały znoszą żużlowcy, bo o ile piłkarze mają na sobie tylko koszulki i spodenki, oni musza ścigać się w kombinezonach. Wystarczy popatrzeć na miny uczestników sobotniego turnieju "Mistrz Świata Jerzy Szczakiel Zaprasza na Opolszczyznę", aby przekonać się, że noszenie kevlaru w takim upale nie należy do przyjemności. Na szczęście bieg trwa tylko około minuty, a później można chociaż rozpiąć strój.

Wolverines Opole - Outlaws Wrocław 20:27 Wolverines Opole - Outlaws Wrocław 20:27 MICHAŁ GROCHOLSKI

Futboliści amerykańscy - gotują się w ochraniaczach i kaskach

Ten sport chyba najbardziej daje się we znaki w upale, bo zawodnicy są dosłownie obudowani ochraniaczami, a dodatkowo na głowach noszą kaski. Nic dziwnego, że gdy tylko mogą je już zdjąć, jak najszybciej to robią. Uczestnicy niedzielnego meczu Wolverines Opole - Outlaws Wrocław mogą mówić, że dopisało im szczęście, bo w drugiej kwarcie nad stadionem pojawiły się chmury i opady orzeźwiającego deszczu.

II turniej eliminacyjny cyklu ECO Silesia Cup 2014 II turniej eliminacyjny cyklu ECO Silesia Cup 2014 JAGODA GOROL

Siatkarze plażowi - koszulki nie są obowiązkowe

Nieco łatwiej pod tym względem mają amatorzy i amatorki siatkówki plażowej, bo w tym sporcie nie ma obowiązkowych strojów. Dzięki czemu panowie mogą grać bez koszulek, a panie w strojach kąpielowych. Niestety na nagrzany piasek nie ma rady, a powoduje on niestety, że temperatura na boisku jest jeszcze wyższa niż poza nim.

Gwardia Opole rozegrała pierwsze sparingi przed nowym sezonem Gwardia Opole rozegrała pierwsze sparingi przed nowym sezonem www.spr-chrobry.glogow.pl

Szczypiorniści - w hali wcale nie jest łatwiej

Wydawać by się mogło, że łatwiej mają przedstawiciele sportów halowych, ale i w tym przypadku upały również dają się we znaki, bo większość hal nie ma niestety klimatyzacji. Przekonali się o tym m.in. piłkarze ręczni Gwardii Opole, którzy w weekend wystąpili w turnieju towarzyskim w Głogowie.