Który klub sportowy w regionie ma najwięcej internetowych kibiców? [RANKING]

Siłą klubów sportowych są bez wątpienia ich kibice. Wszak sportowcy grają właśnie dla fanów, a ci w zamian przychodzą na mecze i głośno wpierają ich swoim dopingiem. O tym jakie wsparcie mają poszczególne dyscypliny i kluby w regionie można się przekonać choćby patrząc na frekwencję na halach i stadionach. My postanowiliśmy sprawdzić, które kluby mają najwięcej "cyberkibiców".

Zaksa Kędzierzyn-Koźle - 72 116

Jak można to zmierzyć? Jednym z najbardziej obiektywnych kryteriów wydaje się być ilość polubień na najpopularniejszym portalu społecznościowym, czyli facebooku. Pod tym względem na Opolszczyźnie zdecydowanie dominuje - podobnie zresztą jak pod względem sportowym - klub siatkarski z Kędzierzyna-Koźla, który w praktyce ma więcej lajków - ponad 72 tys. - niż wszyscy inni razem wzięci.

Odra Opole - 6317

Na drugim miejscu plasują się piłkarze ze stolicy naszego regionu, którzy mają na swoim profilu ponad 6 tys. lajków. Opolscy futboliści mogą żałować jedynie, że na stadion przy ul. Oleskiej nie stawia się choćby połowa z tych internetowych kibiców.

Gwardia Opole - 3582

Na najniższym stopniu podium w naszym rankingu znaleźli się opolscy szczypiorniści, którzy przekroczyli liczbę 3,5 tys. lajków. Gwardzistom brakuje jeszcze sporo "cyberkibiców", aby równać się z Odrą, czy tym bardziej z Zaksą, ale trzeba podkreślić, że profil powstał stosunkowo niedawno, a dodatkowo piłka ręczna nie jest przecież aż tak popularna w naszym kraju jak piłka nożna i siatkówka.

Wolverines Opole - 2980

Tuż za podium znalazł się opolski klub futbolu amerykańskiego, co można uznać za spore zaskoczenie, wszak to sport, delikatnie mówiąc, niszowy. Sukces jest tym większy, że sam klub Wolverines, podobnie oczywiście jak jego facebookowy profil, istnieją dopiero od niedawna, a już dobijają do liczby 3 tys. lajków.

Jedna Odra - 2888

Na kolejnej lokacie znalazł się profil niezwiązany bezpośrednio z klubem sportowym, a będący raczej miejscem gdzie mogą wymienić swoje opinie kibice Odry Opole. Jak widać stowarzyszenie "Jedna Odra" działa bardzo prężnie nie tylko w realu, ale i w internecie.

Kolejarz Opole - 2751

Tuż za kibicami opolskiej Odry plasują się żużlowcy opolskiego Kolejarza, którzy maja jedynie nieco ponad sto lajków mniej. Jak na najgorszy klub żużlowy w naszym kraju liczba internetowych kibiców nie jest chyba najgorsza.

AZS Politechnika Opolska - 2481

Stosunkowo wysoka pozycja opolskiego kluby uczelnianego nie jest z pewnością zaskoczeniem. Co ciekawe w tym przypadku liczba polubień na facebooku jest niewiele większa niż liczba samych sportowców trenujących w AZS-ie.

MKS Kluczbork - 2176

Nasze zestawienie zamyka najlepszy obecnie klub piłkarski w regionie. Zważając na stosunkowo niewielką liczbę mieszkańców Kluczborka (w porównaniu do Opola czy Kędzierzyna-Koźla), wynik ponad 2 tys. lajków należy uznać za bardzo dobry. Warto jeszcze dodać, że niewiele mniej (2036) internetowych kibiców mają siatkarze Stali Nysa i piłkarze Chemika Kędzierzyn-Koźle (2005), a bardzo dobrym wynikiem (1525) pochwalić się mogą również koszykarze Pogoni Prudnik.