Najazd celebrytów na Zakrzów. W weekend XVII Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd. Zobacz kto przyjedzie

W sobotę i niedzielę w klubie jeździeckim Lewada Zakrzów już po raz 17. odbędą się zawody Art Cup, czyli Jeździeckie Mistrzostwa Gwiazd. Z okazji tej imprezy do tej niewielkiej miejscowości pod Kędzierzynem-Koźlem przyjeżdżają tłumy artystów, aktorów, prezenterów itp. Kto pojawi się tym razem?

Aktorzy w siodle

Artyści rywalizować będą w czterech konkurencjach: ujeżdżeniu, western ridingu, skokach przez przeszkody i powożeniu zaprzęgami. W sobotę zmagania rozpoczną się o godz. 14, a zakończą około 19. W niedzielę finałowy konkurs ujeżdżenia zaplanowany jest na godz. 12.30, a Art Cup zakończy mecz polo około godz. 17.

Wśród gwiazd, które pojawią się w Zakrzowie będzie m.in. jedna z najbardziej znanych propagatorek jeździectwa Katarzyna Dowbor, a także świetnie czujący się w siodle, stały bywalec imprezy w Zakrzowie Marek Frąckowiak.

Stali bywalcy...

Jak co roku gościem specjalnym Art Cupu będzie niezwykle popularna aktorka Emilia Krakowska, która w Zakrzowie pełni rolę "pierwszej damy" zawodów. Nie zabraknie również innego stałego bywalca, jednego z najlepszych jeźdźców wśród aktorów i aktora wśród jeźdźców, Jacka Rozenka.

Bogusław Linda w Teatrze Ateneum reżyseruje Bogusław Linda w Teatrze Ateneum reżyseruje "Tramwaj zwany pożądaniem" Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

...i debiutanci

Nie zabraknie także osób, które po raz pierwszy będą miały okazję odwiedzić Zakrzów, a chyba najbardziej znanym wśród nich będzie aktor Bogusław Linda.

Silna ekipa z "Rancza"

Wśród uczestników imprezy widzowie będą mogli zobaczyć także liczną reprezentację jednego z najpopularniejszych obecnie seriali telewizyjnych ?Ranczo?. Swój przyjazd do Zakrzowa zapowiedzieli bowiem m.in. Bogdan Kalus, Sylwester Maciejewski oraz Elżbieta Romanowska.

Artyści też jeżdżą konno

W tegorocznym Art Cupie jak zwykle pojawią się nie tylko aktorzy, ale i artyści, a wśród nich zobaczyć będzie można m.in. znanego rysownika i satyryka Henryka Sawkę (na zdjęciu na górze), czy piosenkarzy Michała Milowicza i Marka Torzewskiego (na zdjęciu na dole z Karolem Strasburgerem, który również przyjedzie do Zakrzowa).

Kto jeszcze przyjedzie?

Lista gwiazd jest długa i trudno wymienić wszystkich, ale miłośnicy koni będą mogli zobaczyć w weekend także m.in. Grażynę Wolszczak, Rafała Królikowskiego, Michała Malinowskiego, Juliana Mere, Andrzeja Niemirskiego, Piotra Polka oraz Rocha Siemianowskiego (na zdjęciu).