Opolscy kibice nie mogą narzekać. Czeka ich kilka bardzo ciekawych imprez

Pierwsze miesiące tego roku zapowiadają się wyjątkowo atrakcyjnie dla fanów sportu w Opolu. W mieście odbędzie się kilka atrakcyjnych imprez, a niektórych z nich u nas jeszcze nigdy nie było.
Gala Żużla na Lodzie wpisała się już na stałe w kalendarz opolskich imprez Gala Żużla na Lodzie wpisała się już na stałe w kalendarz opolskich imprez Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta

Gala żużlowa

Sportowy rok w naszym mieście jak zwykle rozpoczyna charytatywna Opolska Gala Żużla na Lodzie. Impreza na stałe wpisała się do kalendarza, a już jedenasta edycja lodowego ścigania odbędzie się na Toropolu w najbliższą sobotę. Gościem specjalnym będzie zwycięzca Rajdu Dakar 2015 Rafał Sonik, a wpływy z tegorocznej gali zostaną przekazane na wsparcie leczenia niespełna dwuletniej Emilki Kudły oraz pomoc dwóm opolskim hospicjom. Warto jeszcze dodać, że tak jak w latach ubiegłych bilety wstępu kosztują 30 zł.

Damian Damian "Polish Pitbull" Grabowski Fot. Albert Zawada / Agencja Gazeta

Gala MMA

W piątek 20 lutego kibice po raz pierwszy będą mieli okazję zobaczyć w naszym mieście i regionie galę mieszanych sztuk walki organizowaną przez Profesjonalną Ligę MMA. Ambasadorem imprezy, która odbędzie się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym przy ul. Wrocławskiej, jest najlepszy opolski fighter Damian "Polish Pitbill" Grabowski (na zdjęciu), a na macie będzie można zobaczyć w akcji kilku zawodników z dwóch opolskich klubów Lutadores i Forca Brava.

Joanna Łochowska Joanna Łochowska Fot. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta

Podnoszenie ciężarów... kobiet

To kolejna impreza, której w Opolu i na Opolszczyźnie jeszcze nie było, bo choć w naszym mieście często odbywają się zawody ciężarowe mężczyzn, to rywalizacji kobiet kibice jeszcze nie oglądali. Puchar Polski pań organizuje AZS Politechnika Opolska, a odbędzie się on 14 marca. Zawody będą transmitowane przez TVP.

Gala łyżwiarska w styczniu 2015 r. Gala łyżwiarska w styczniu 2015 r. MIKOŁAJ KURAS

Łyżwiarstwo figurowe

Niespełna tydzień później na Toropolu odbędzie się kolejna ciekawa impreza - Mistrzostwa Polski młodzików w jeździe figurowej, czyli sporcie stosunkowo rzadko oglądanym w Opolu. Organizatorem zawodów jest Uczniowski Integracyjny Klub Piruette, a zmagania rozgrywane będą w dniach 27 - 29 marca.

Na ok. 1600 szacuje się w kraju liczbę stajni i ośrodków Na ok. 1600 szacuje się w kraju liczbę stajni i ośrodków RENATA DĄBROWSKA

Zawody w skokach przez przeszkody

Także w marcu, dokłada data nie jest jeszcze znana, w hali opolskiego Ludowego Klubu Jeździeckiego Ostroga odbędzie się Finał Halowego Pucharu Opolszczyzny w skokach przez przeszkody.

Marsjanie Opole zajęli w memoriale trzecią pozycję Marsjanie Opole zajęli w memoriale trzecią pozycję Fot. Michal Grocholski / Agencja Gazeta

Hokej i minihokej

Na początku kwietnia kibiców hokeja czekają dwie niecodzienne imprezy. W piątek 3 kwietnia TH Marsjanie organizuje hokejowy XI Memoriał imienia Zdzisława Trojanowskiego i Krzysztofa Pawłowskiego, a bezpośrednio po nim, w weekend 4 - 5 kwietnia, odbędzie się Ogólnopolski Turniej Minihokeja pod patronatem Stanisława Smajdy, organizowany przez MUKS Orlik.

AZS Politechnika w sobotę przegrała, Juvenia gra w niedziele AZS Politechnika w sobotę przegrała, Juvenia gra w niedziele Fot. Rafał Mielnik / Agencja Gazeta

Siatkówka akademicka

Kolejną imprezą organizowaną przez AZS Politechniki Opolskiej, będą półfinały Akademickich Mistrzostw Polski w siatkówce mężczyzn, które odbędą się w kwietniu w naszym mieście. Co ciekawe będzie to kolejny turniej półfinałowy AMP, w miniony weekend w Opolu i Komprachcicach o awans do finału walczyli futsaliści, a to nie koniec, bo w maju odbędą się u nas również zmagania piłkarzy ręcznych i nożnych, zaś w czerwcu piłkarek ręcznych.

Impreza zgromadziła rzeszę miłośników kajakarstwa Impreza zgromadziła rzeszę miłośników kajakarstwa EWA MIRKOWSKA

Regaty kajakowe

Na przełomie kwietnia i maja na Odrze rozegrane zostaną z kolei regaty otwarcia sezonu połączone z Mistrzostwami Opola. Zmagania kajakarzy organizuje KKS Gwardia Opole, dokładny termin imprezy nie jest jeszcze znany.