Znasz piosenki o naszych sportowcach? Są prawdziwe hity

Utwory sławiące kluby sportowe to już w wielu przypadkach obowiązek i tradycja. Na Opolszczyźnie również nie mamy się czego wstydzić, a kilka z nich mogłoby stać się hitami. Choćby dlatego warto przyjść na mecz, aby przekonać się na własne uszy.

Zaksa po raz pierwszy...

Najnowszą piosenką związaną z naszym klubem zaprezentował, na początku lutego, pochodzący z Kędzierzyna Koźla zespół Kwadra Band. A jak to miasto to znaczy, że dotyczyć musi ona Zaksy. Utwór zatytułowany "Sięgać gwiazd" utrzymany jest w naprawdę mocnym tonie. A i rzut oka na fragment tekstu zwiastuje niemałe emocje.

Każdego dnia z godnością biec
Po nowy dzień, po nowy cel
Czasami też porażkę znieść

... i po raz drugi

Powyższy utwór nie jest zresztą jedynym w historii poświęconą temu klubowi. W hali Azoty wciąż regularnie można usłyszeć kawałek, pod jakże znaczącym, tytułem "Zaksa na maxa". Nagrała ją również miejscowa kapela, a mianowicie Sugar. A w niej to tradycja miesza się z nowoczesnością i to zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej.

To wielka i wspaniała Zaksa
Z Kędzierzyna słynny klub (...)
Chemik, Mostostal, dzisiaj to Zaksa
która gra na maxa

Gwardia Opole

Piłkarze ręczni nie są gorsi i swój hymn mają, przynajmniej ci ze stolicy województwa. Po raz pierwszy został on zaprezentowany podczas wcześniejszego ich powrotu do elity. Dnia 16.11.2013 roku przed ligowym spotkaniem z Górnikiem Zabrze wysłuchano piosenki, która do dziś zagrzewa opolan do boju. Tekst zresztą doskonale oddaje to co dziś dzieje się wokół Gwardii...

Sięgać, gdzie wzrok nie sięga
Gwardia to nasza potęga!
Łamać, czego rozum nie złamie
Zwyciężać - to jedyne zadanie!

MKS Kluczbork

Swoje piosenki mają nasi najlepsi siatkarze, mają szczypiorniści, nie inaczej jest z piłkarzami. O ile w tamtych wypadkach kawałki te są raczej spod znaku mocniejszego uderzenia, o tyle fani futbolu stawiają na hip hop. I nie jest to odosobniony przypadek o czym przekonacie się przy kolejnych slajdach. A dla biało-niebieskich w taki sposób postarał się Lexon Skład.

Jesteśmy tutaj razem
Ta drużyna, to miasto
MKS Kluczbork walczy
Nie poddamy się tak łatwo

Ruch Zdzieszowice

Przegląd raperów wielbiących swoje ukochane kluby kontynuuje Dyna. On próbkę swojego talentu zaprezentował specjalnie na potrzeby "Zdzichów"...

Chodź zobaczysz na własne oczy jak nas w wokół wiele
Pomarańczowo-czarne barwy na czele
Wierzymy że wygramy wierni oddani
HKS całe Zdzieszowice z wami!

Odra Opole po raz pierwszy...

Potęgę niebiesko-czerwonych sławią choćby niejaki Komar wespół z Kowalem. Duet ten zresztą opisuje zalety nie tylko Odry, ale i zaprzyjaźnionych z nią drużyn takich jak Zagłębie Lubin czy Polonia Bytom.

My robimy swoje i będziemy robić dalej
Zdzierać na trybunie gardła, trzymać w górze szale

... i po raz drugi

W tym przypadku mamy odmienną sytuację, albowiem piłkarze nagrali piosenkę dla kibiców. Gracze niebiesko-czerwonych spotkali się w studiu Radia Opole, gdzie zaśpiewała niemalże cała drużyna z sezonu 2007/08. I z każdym wykonaniem zawodnikom szło coraz lepiej, choć niektórzy byli mocno spięci.
Co ciekawe utwór śpiewany był na melodię "Can't Take My Eyes Off You" Boys Town Gang. Nagranie w profesjonalnym studiu wykonali wówczas m.in. Tomasz Copik, Marcin Feć czy Marcel Surowiak. A szło to tak...

Ja kocham Odrę, a ona kocha mnie
Ja kocham Odrę i tylko jej dziś chcę
Ja kocham Odrę, w górę serce me wznieś

Skra Bełchatów

To już nie nasz region, ale prezentujemy ten utwór by pokazać pełen profesjonalizm zamysłu. Wszak nami nim pracowali znany muzyk Robert Janson oraz Jacek Cygan, który napisał słowa. Jego wykonawcą jest Marcin Spenner, uczestnik programu "X Factor". Tekst hymnu wszyscy kibice w hali otrzymali na specjalnie wydrukowanych tzw. klaskaczach. Wcześniej nieoficjalną piosenką było "Zawsze tam gdzie ty" grupy Lady Pank.

Legia Warszawa

Chyba najbardziej popularna piosenka wśród hymnów. I nie ma się co dziwić, bo kibice Legii wybrali utwór "Sen o Warszawie" Czesława Niemen. Na jednym z forów internetowych fan nieśmiało zapytał, czy może nie warto byłoby pomyśleć nad zmianą hymnu i ... został wyśmiany.