Poznaj nowych graczy Gwardii Opole

Już w sobotę piłkarze ręczni Gwardii rozpoczną zmagania w Superlidze. W kadrze naszego zespołu jest łącznie 21 zawodników. Sześciu z nich dołączyło do opolskiej ekipy przed tym sezonem. Dowiedz się gdzie grali wcześniej, ile mają wzrostu, ile ważą, z jakim numerem zagrają u nas ... a także kilku innych ciekawostek.

Piotr Adamczak

25-letni rozgrywający jest wychowankiem Ostrovii Ostrów Wlkp., skąd - na czas nauki w szkole średniej - przeniósł się do SMS-u Gdańsk. Następnie przez pięć lat reprezentował barwy Zagłębia Lubin z którym m.in. wywalczył wicemistrzostwo Polski 2008. Ostatni sezon z kolei spędził w Powenie Zabrze. Występował również w młodzieżowych reprezentacjach kraju. W 2007 roku z drużyną do lat 20 znalazł się tuż za podium mistrzostw Europy w Estonii, a podczas mistrzostw świata w tej kategorii wiekowej uplasował się dwa oczka niżej.
Teraz, razem ze starszym bratem Pawłem, może decydować o obliczu naszego zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej.
W związku z tym, że mierzy prawie dwa metry wzrostu marzy, by mieć przestronny samochód. Po przebudzeniu ustawia w telefonie dodatkowe drzemki, a na bezludną wyspę zabrałby wszystkich znajomych, żeby nie była bezludna. Jego największą wadą są ... mokre dłonie podczas meczu, przez co piłka czasami nie leci tam gdzie by sobie tego życzył, jednak w trudnych momentach jeszcze bardziej się mobilizuję.
Wzrost: 199 cm, waga: 102 kg, numer na boisku: 17, stan cywilny: kawaler

Adam Ciosek

Niezwykle utalentowany wychowanek naszego klubu. 19-letni rozgrywający, najmłodszy w ekipie, niedawno zdał maturę, dostał się na wymarzone studia i wrócił z SMS-u Gdańsk.
Przed meczem słucha muzyki, a w trakcie gry najbardziej docenia doping kibiców. W trudnych momentach stara się zachować spokój, choć bywa i tak, że jest niecierpliwy i lubi marudzić.
Wzrost: 191cm, waga: 87 kg, numer: 20, kawaler

Grzegorz Garbacz

Kolejny nowy rozgrywający (na zdjęciu po prawej) w kadrze Gwardii poprzednio przywdziewał barwy Powenu Zabrze. Wcześniej z kolei występował m.in. w Miedzi Legnica i w Niemczech (m.in. na zapleczu Bundesligi w TV Willstatt-Ortenau). Ma za sobą także grę w Śląsku Wrocław, z którym w latach 90-tych ubiegłego wieku zdobył mistrzostwo kraju. Łącznie w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce spędził kilkanaście sezonów i zdobył ponad 1400 bramek. W naszym klubie jednak ma być głównie specjalistą od obrony.
Choć z racji wieku (ma 37 lat) mówią o nim weteran, to wielu młodszych nie dotrzymuje mu kroku w bieganiu, a podczas trudnych momentów zawsze walczy do końca. W trakcie gry docenia współpracę w zespole. Po przebudzeniu natomiast zastanawia się ... co jest do jedzenia.
Wzrost: 190 cm, waga: 106 kg, numer: 19, żonaty

Remigiusz Lasoń

Nikogo pewnie nie zdziwi, że następny nabytek też jest rozgrywającym i poprzednio również grał w Zabrzu (dwa sezony). 31-latek w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce zagrał łącznie blisko 400 meczów i zdobył ponad 1100. Co ważne, dwukrotnie zajmował trzecie miejsce w klasyfikacji najskuteczniejszych zmagań (w sezonach 2003/04 i 2004/05) w barwach MOSiR-u Zabrze.
Lasoń (na zdjęciu po prawej) w latach 2007-10 występował w Azotach Puławy, z którym wywalczył m.in. czwarte miejsce w elicie. Tym samym powtórzył miejsce, które osiągnął ze swoim wcześniejszym klubem Olimpią Piekary Śląskie. W 2009 roku brał udział w meczu gwiazd Superligi
jest urodzonym optymistą, choć z drugiej strony za bardzo bierze do siebie niepowodzenia. dyscyplinę którą uprawia kocha na tyle, że na bezludną wyspę zabrałby piłkę ręczną i klej do niej. Najtrudniejsze momenty w jego życiu związane były z kontuzjami.
Wzrost: 200 cm, waga: 104 kg, numer: 66, kawaler

Adam Malcher ma problemy z szyją Adam Malcher ma problemy z szyją Fot. Michał Grocholski / Agencja Gazeta

Adam Malcher

27-letni bramkarz swoje pierwsze kroki stawiał właśnie w Gwardii, a w barwach naszego klubu grał nie tylko w I lidze, ale i w młodzieżowej reprezentacji Polski. Nic dziwnego, że po utalentowanego golkipera w 2005 roku zgłosiła się czołowa wówczas ekipa ekstraklasy Zagłębie Lubin. Tam zdobył m.in. złoty (2007), srebrny (2008) i brązowy (2006) medal mistrzostw Polski.
Największe sukcesy odnosił jednak w reprezentacji Polski, z którą cztery lata temu wywalczył brązowy medal mistrzostw świata. Mimo to uważa, że najtrudniejsze i najważniejsze mecze przed nim. I nigdy nie lekceważy przeciwnika
Wzrost: 198 cm, waga: 114 kg, numer: 22, kawaler

Marko Vukcevic

Środkowy rozgrywający pochodzi z Serbii, ale ma także obywatelstwo macedońskie. Jedyny obcokrajowiec w drużynie jest obieżyświatem i lubi wyzwania o czym może świadczyć, że ostatnie dwa sezony występował w Mudhar club (Arabia Saudyjska). Karierę rozpoczynał jednak w serbskim Partizanie Belgrad, a następnie reprezentował Vardar Skopje i MRK Vardar (Macedonia), MRK Pozarevac (Serbia) i HC Alpla Hard (Austria). Dla 27-letniego szczypiornisty największym wyzwaniem był mecz z THV Kiel, a przed każdym wejściem na boisko koncentruje się  przy muzyce i robi ... blisko półgodzinną drzemkę.
Wzrost: 190 cm, waga: 88 kg, numer: 15, zaręczony.